Strona Główna o nas Cennik Regulamin Galeria Kontakt

AKUKU to domowy żłobek. Twoje dziecko będzie u nas wesoło i bezpiecznie spędzało czas ze swoimi rówieśnikami. Oczywiście pod okiem wykwalifikowanych opiekunów, którzy zrobią wszystko, żeby dzieci były szczęśliwe.
Tak, wszyscy to oferują…

Co nas wyróżnia?

Jako spółka (Jerzy i Asia) stworzyliśmy AKUKU, ponieważ sami mamy małe dzieci (Krzyś i Piotruś) i chcemy im pomóc poznawać świat. Chcemy też, żeby nauczyły się, choćby odrobinę, myśleć ekologicznie i zdrowo się odżywiać. Dzięki temu stworzyliśmy taki żłobek, do którego sami z chęcią oddalibyśmy naszych chłopaków… gdybyśmy nie mieli własnego żłobka! A dzisiaj ja - Asia - już sama w 100% sprawuję pieczę nad żłobkiem.

Wiemy, że oprócz poznawania innych dzieci i zdobywania różnych umiejętności, we wczesnym wieku muzyka odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dzieci. Dlatego dbamy, żeby w AKUKU muzyka gościła codziennie.

W naszym żłobku dzieci mogą poznawać świat i wyrażać siebie poprzez przeróżne techniki plastyczne m.in. malowanie palcami, sypanie ryżu, kaszy i innych ziaren, nawlekanie makaronu na sznureczki, malowanie budyniem. W trakcie tych zajęć maluchy rozwijają swoją wyobraźnię oraz umiejętności manualne, tworząc własne niepowtarzalne dzieła.

Zobacz nasz PLAN DNIA (odnośnik otwiera się w oddzielnym oknie)

A kim jesteśmy „my”?

Nasz zespół...

Joanna Jastrzębska - dyrektor; ukończyła w Akademii Pedagogiki Specjalnej studia licencjackie z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i korekcyjnej oraz magisterskie z zakresu wychowania przedszkolnego. Od 5 lat pracuje jako nauczycielka w przedszkolu nr 9 przy ul. Dzielnej. Dzięki temu oraz wielu szkoleniom, w których wzięła udział, może nam służyć cennymi radami.

Katarzyna Matuszczak - ukończyła studia pedagogiczne (Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną) na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Kielcach. Dzieci ją uwielbiają! W naszym żłobku opiekuje się starszakami (grupa "ŻABKI”: 1,5 roku – 3 lata). Świetnie układa i prowadzi zajęcia dydaktyczne.

Karolina Piotrowska - pracuje zawodowo z dziećmi od ponad 4 lat, m.in. w miejskim żłobku w Inowrocławiu oraz 2 Klubach Malucha. Dla potwierdzenia kwalifikacji zdobyła też certyfikaty: „Profesjonalna Niania” oraz „Profesjonalna Opieka nad dzieckiem”. Opiekuje się maluchami (grupa "RACZKI”: 6m-cy-1,5 roku). Prowadzi żlobkowego bloga.

Katarzyna Dąbrowska - magister wczesnej edukacji z pedagogiką opiekuńczą. Fantastycznie pomaga Kasi i Karolinie w opiece nad maluchami.

Katarzyna Zygmont - muzyk, magister pedagogiki i logopedii. Prowadzi zajęcia umuzykalniających wg. teorii Gordona.

Zuzanna Wojciechowska - Lektorka angielskiego z Akademii Językowej KidsCompany z Warszawy. Pedagog, a także doktorant pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada certyfikat CAE wydany przez British Council. Prowadzi zajęcia z języka angielskiego.

Karolina Sindrewicz i Karolina Nawrocka z Przystanek Maluch – Centrum Małego Mówcy - Absolwentki kierunku logopedia ogólna i kliniczna prowadzonego przez Uniwersytet Warszawski i Warszawski Uniwersytet Medyczny. Prowadzą zajęcia z logorytmiki.

...i ja - czuwam nad tym, żeby wszystko grało:

Asia – właścicielka żłobka, szczęśliwa mama Piotrusia, który jest inspiracją do założenia AKUKU i tym samym zachęcił swoją mamę do zdobywania nowych umiejętności.